rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Zacznę od nie tak dawnej historii , bo pamiętam czasy, kiedy wraz ze św. pamięci Jankiem Frączkiem organizowaliśmy demonstracje po to , aby ukończono budowę Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Na tych demonstracjach nie widziałem ani razu ani Ryszarda Batyckiego ani Jacka Krywulta.

W dniu 18.11.2010 roku ukazał się na naszym portalu artykuł pt: " Oburzony Ratusz"

Bardzo mnie zdziwiło, że dopiero w trakcie kampanii wyborczej nagłasnia się sprawy, o których ja mówiłem i pisałem już ponad 5 lat temu !

Nie mogę przejść dzisiaj obojętnie obok następującego cytatu :

"9 listopada, na ostatniej w tej kadencji sesji Rady Miejskiej Bielska-Białej, jej wiceprzewodniczący, a jednocześnie dyrektor Szpitala Wojewódzkiego Ryszard Batycki przedstawił bulwersujące dane dotyczące szpitalnych kontraktów."

Ten sam dyrektor i równocześnie Radny, Ryszard Batycki, gdy osobiście w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej powiedziałem prosto w oczy wicemarszałkowi województwa Śl., co myślę o dyskryminacji Bielska-Białej przez Urząd Marszałkowski , to Pan Ryszard Batycki wezwał ochronę, aby usunęła mnie ze Szpitala Woj. mimo , że wtedy jeszcze byłem członkiem Rady Społecznej Szpitala Woj. w Bielsku-Białej !!!

Gdy byłem radnym Sejmiku Województwa Ślaskiego i krytykowałem władze w Katowicach za dyskryminację Podbeskidzia, to Pan Prezydent Krywult wcale nie popierał moich wniosków. Bywały nawet sytuacje, że gdy występowałem na forum rady mista w charakterze gościa, to byłem ostro krytykowany przez prezydenta Jacka Krywulta.

Przez ponad 4 lata byłem członkiem Rady Społecznej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej i ani razu nie widziałem, aby Pan prezydent Krywult zaszczycił tę Radę swoją obecnością. Gdy był strajk lekarzy ,a potem pielęgniarek, to ja poparłem te słuszne postulaty pracowników bielskiej służby zdrowia i odwiedzałem osobiście strajkujących, a co wtedy mówił Prezydent miasta, to można przeczytać w archiwalnych gazetach.

Dla informacji czytelników tylko przypomnę, że po udzieleniu poparcia strajku lekarzy w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej zostałem ...odwołany z Rady Społecznej Szpitala Woj.

Ja nie mam banerów na skrzyżowaniach ani plakatów w sklepach, ale mam odwagę cywilną pisania i mówienia o sprawach trudnych nie tylko w trakcie kampanii wyborczej.

Rajmund Pollak

2010-11-18 | Dodaj komentarz
7qizx9KW8uu
2014-06-04 05:39:00
Leon pisze:Nieskończoność zaczyna się tam, gdzie rolceizzdzość zdjęcia jest już gorsza niż średnica obiektywu.Już tłumaczę.Robimy zdjęcie Tatr obiektywem o średnicy 5cm (np. 200mm rzeczywistej ogniskowej przy f/4 ma taką średnicę. Przed gf3rami jest wieża kościoła. Jeśli jest ona tak daleko, że najmniejsze szczegf3ły jakie możemy na niej rozrf3żnić są większe niż 5cm, to ustawienie ostrości na nią nie pogorszy ostrości na gf3rach (w stosunku do ustawienia na nieskończoność). Jeśli jednak jest na tyle blisko, że rozrf3żnimy na niej szczgf3ły mniejsze, to aby ustawić ostrość na nią trzeba troszke oddalić obiektyw od matrycy (czyli mf3wiąc po ludzku ustawić ostrość na wieżę a nie na nieskończoność).To tłumaczy też dlaczego przy dużym f (czyli małym otworze) rośnie głębia ostrości.

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517644
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Radny Ryszard Batycki i Prezydent Krywult a sprawa Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej . , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała